08.09.2015

Знаменитый харьковчанин боится своего дня рождения


Сьогодні, 8 вересня, знаменитий харків'янин, відомий режисер, сценарист і актор Володимир Фокін святкує 70-річний ювілей. В ексклюзивному інтерв'ю новинному порталу «Город Х» іменинник розповів, чому страшиться ювілейної дати і як сумує за кінофестивалем «Харьковская сирень».

Так склалося, що уродженець Харкова, випускник електромашинобудівного факультету ХПІ багато років тому виїхав жити і творити в Москву. Саме там він зійшов на кіношний олімп, знайшов режисерську славу і став відомий широкому колу глядачів.

«Можу з точністю сказати: те, що я зараз з себе уявляю - це повністю заслуга Харкова і тих років, які я там прожив. У Харківському палаці піонерів був мій перший драматичний колектив, в ХПІ ми зі старшими братами створили власний театр», - з ностальгією згадує в телефонному інтерв'ю «ГХ» Володимир Фокін. - З Харковом мене пов'язують родинні узи, там знаходяться могили моїх батьків. Вулиця Мельникова, де стояв мій будинок, дворики на Громадянській, Сумська, по якій ми дефілювали в нарядах стиляг - це всі місця, які дорогі серцю. Пам'ятаю, я весь час висів під ногами у своїх старших братів, вони у двір - і я за ними. Зате саме там, у харківських дворах я отримав справжнє чоловіче виховання».

Самим знаменитим фільмом Фокіна по праву вважається багатосерійна кінострічка «ТАРС уповноважений заявити», знята в 1984 році за однойменним романом Юліана Семенова. З останніх фокінських фільмів в топ кращих потрапив його 16-серійний художній фільм «П'ятий Ангел», знятий за романом Едуарда Володарського «Мисливець за черепами».

Володимир Петрович зізнається: і зараз його творче життя вирує ключем, проте ділитися планами він не любить. Але натякнув: плани амбітні і грандіозні.

«У мене є два оригінальних сценарія. Над одним я працюю дуже посилено - це буде фільм у жанрі народної комедії, але не такий, щоб просто посміятися, а з глибоким, багатошаровим підтекстом. Після фільму обов'язково залишиться післясмак, можу запевнити, що аналогів в кінематографі він не має. Ще не вистачало, щоб мої фільми були схожі на чиїсь чужі!»- сміється Фокін.

У житті Володимира Петровича було чимало нагород і кінематографічних премій. Однак є улюблена - в 2011 році йому присвоїли звання Почесного громадянина Харкова, а кілька років поспіль Фокін очолював журі Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень».

«Я маю деякий стосунок до його заснування, і те, що він зараз припинений - це мій біль. Втім, як і все те, що зараз коїться в Україні. Моя дружина родом з Донецька, і всі події, які відбуваються на батьківщині, ми переживаємо дуже болісно», - зітхає знаменитий харків'янин.

Наостанок Володимир Петрович поділився з «ГХ», як він має намір відзначити свій ювілей.

«У ресторані зберуться мої колеги, актори, рідня. Приїхав старший брат з Австралії - це для мене велике щастя. Чесно кажучи, сімдесятиріччя я чекаю з жахом. Якщо вчора я був «на сьомому десятку», то завтра вже буду «на восьмому». При цьому в душі я 18-річний юнак», - зазначив Фокін.

Користуючись нагодою, Володимир Фокін передав привіт харків'янам і побажав скоріше пережити той складний період, в якому сьогодні перебуває вся країна.