28.09.2015

Слов'янська Мадонна сумує за Харківом


Свій ювілей 28 вересня відзначає знаменита французька актриса з харківськими корінням, Почесний президент міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» Мілен Демонжо. Саме її книга дала назву харківському фестивалю.

Мілен Демонжо - це найбільша французька харків'янка. Саме любов Демонжо до свого рідного міста і подарувала всім нам прекрасний фестиваль «Харьковская сирень». Для самої Мілен Демонжо цей фестиваль - повернення до своїх витоків і виконання обіцянок, які вона дала своєї матері, - вважає співголова оргкомітету Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень», керівник ГО «Міжнародний кінофестиваль« Харьковская сирень» Вікторія Маренич. Про своє знайомство зі знаменитою актрисою і роботі з організації став знаковим для Харкова фестивалю вона розповіла в інтерв'ю «ГородХ».

 - Вікторія, коли Мілен Демонжо вперше побувала в Харкові?

- Знайомство харків'ян з Мілен Демонжо відбулося в 2009 році, коли в нашому місті відбувся перший кінофестиваль «Харьковская сирень». Але я впевнена, що багато знали цю актрису раніше - по її блискучим ролям у кіно. Я, наприклад, в дитинстві обожнювала фільм «Три мушкетери», де Демонжо блискуче зіграла роль Міледі. Кінокритики не раз відзначали, що Мілен Демонжо дуже органічна, і її відрізняє від інших французьких кіноактрис здатність глибоко відчувати - а українки адже сильні своїми емоціями - і створювати образи своїх героїнь.

Як не раз говорила сама Мілен Демонжо, цей дар, а ще слов'янська душа і краса, їй дістався від мами - харків'янки Клавдії Трубниковой.

Мілен Демонжо ще називають «слов'янської Мадонною». На мій погляд, це визначення повністю відповідає характеру цієї чудової актриси.

https://www.youtube.com/watch?t=256&v=VFa5lmp6D3E

- Чим сьогодні займається Мілен Демонжо?

 

- Сьогодні Мілен Демонжо надзвичайно затребувана як актриса, як людина, що вміє сполучати професіоналізм, мудрість і любов до життя. Протягом кількох років вона щодня (!) Брала участь у радіопрограмах. Взагалі Демонжо дуже творча людина: багатогранність її творчої натури, починаючи від кар'єри фотомоделі (а Мілен дуже фотогенічна, і це відзначають абсолютно всі) і закінчуючи ролями в кіно, не залишається непоміченою. Завдяки її таланту, невгамовної енергії вона не зупиняється на місці і пропонує нові, сучасні форми своєї творчості.

Якось я передала в подарунок Мілен Демонжо сумку ручної роботи, виконану українськими майстрами. Ця сумка, за словами самої Мілен, виробляє справжній фурор серед француженок. Багато хто намагається дізнатися, де можна придбати таку же.Более того - за її словами, ця сумка з'явиться в якості реквізиту в одній з картин, де вона зараз знімається.

- На Ваш погляд, наскільки добре Харків відомий в Парижі?

- Усі наші заходи та акції, що проводяться у Франції, активно підтримувалися Посольством України у Франції та Українським культурним центром при Посольстві. Якщо пам'ятаєте, це виставки робіт харківських художників і скульпторів, виступи співаків, танцюристів, самодіяльних студентських колективів. Крім того, вишукана паризька публіка завжди з нетерпінням чекала концертів харківських виконавців. Так само як і ми, харків'яни, завжди з нетерпінням очікували зустрічей з колективами та виконавцями тут, у Харкові.

 

Одного разу на фестиваль «Харьковская сирень» Мілен Демонжо запросила свою подругу, французьку художницю пані Катель. Вона була присутня на всіх заходах нашого кінофестивалю, і її книга «До побачення, Харків», що вийшла в Парижі у вересні, стала лідером з продажу. У ній представлений Харків очима французьких акторів, що побували у нас в гостях.І мені дуже приємно, що Харків знають парижани, і назва цього міста, його історію, історію своїх взаємин з харків'янами розповідає їм харківська француженка Мілен Демонжно.

До слова, Мілен - дивно творча людина. Крім того, що вона прекрасна актриса, Демонжо ще володіє даром прекрасного образного слова. Вона дуже легко пише. У її творчому багажі багато книг, три з яких були переведені на російську мову і видані в рамках кінофестивалю: «Харьковская сирень», з якої, власне, і почався наш кінофестиваль, «Тварини в моєму житті» і «Моє кіно», в якій пані Демонжо описує свої історії взаємин з багатьма видатними акторами - колегами по цеху.

- Наскільки нам відомо, Ви також приступили до написання книги.

- Я вдячна Господу Богу за те, що він подарував мені знайомство з видатними кіноакторами, режисерами, сценаристами, які є світовим творчим генофондом. Ми захоплювалися цими людьми в дитинстві, юності, і те, що вони приїжджали, приїжджають і, впевнена, будуть приїжджати в наше місто, - яскраве підтвердження того поваги і бажання пізнати і відкрити культуру іншого міста і країни, дізнатися їх історію, познайомитися з людьми .

Для мене дуже важливо донести до читача власну історію знайомств із зірками світового кінематографа і розповісти історію взаємин між героями «Харьковской сирени» таким чином, щоб кожен зміг подумки повернутися в часи кінофестивалю.

- Чи буде і далі продовжуватися кінофестиваль «Харьковская сирень»?

- Час і події в країні змінили не тільки плани «Харьковской сирени» ... Однак наш кінофестиваль живий, і багато в чому завдяки громадській організації «Міжнародний кінофестиваль« Харьковская сирень ». До 2 грудня - це той день, коли в 1896 році Альфред Федецький організував перший публічний кінопоказ, і, по суті, саме з цього дня почався відлік часу українського кінематографа, - ГО «Харьковская сирень» готує сюрприз для харків'ян. Ми хочемо продовжити нашу алею зірок, і для цього вже відлиті в бронзі відбитки долонь гостей V міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень». Алея, яка створювалася п'ять років, є місцем, куди приходять і харків'яни, і гості міста різного віку, щоб докласти свою руку до оттискам долонь метрів світового кінематографа, яким вдалося побувати в нашому місті.

Ми оновили сайт «Харьковской сирени», активно спілкуємося з багатьма кінематографістами, акторами, режисерами. Накопичуємо сили, вивчаємо і знаходимо матеріал для продовження «Харьковской сирени», для нових зустрічей, які, я впевнена, обов'язково будуть.

- Що б ви побажали Мілен Демонжо?

- Творчого довголіття. Мені складно уявити іншу жінку, яка в такому віці з таким ентузіазмом реалізовувала б різні за формою і содержаніюпроекти. Вона неймовірно активна: її ніколи не застанеш вдома. І ще вона дуже сумує по Харкову.

Впевнена, що Мілен Демонжо зможе ще не раз ступити на харківську землю і сказати: «Ну ось я і вдома. Здрастуй, Харків».