Таку думку висловив сьогодні під час прес-конференції в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» член селекційної комісії фестивалю, кінознавець Володимир Миславський.
-
З кожним роком рівень конкурсних картин кінофестивалю «Харьковская сирень» буде зростати
19.04.2013 -
У конкурсну програму V кінофестивалю «Харьковская сирень» включено 36 фільмів з 17 країн
19.04.2013Для участі в ювілейному Міжнародному фестивалі короткометражного кіно «Харьковская сирень» надійшло 248 фільмів з 33 країн. Як повідомила сьогодні в ході прес-конференції у інформаційно-виставковому центрі «Бузок» начальник управління у справах преси та інформації ХОДА, співголова оргкомітету кінофестивалю «Харьковская сирень» Вікторія Маренич, це рекордна кількість заявок за всі 5 років існування фестивалю.
-
«Бузок» надає великі можливості для проведення будь-яких заходів, пов'язаних з культурою і мистецтвом
05.04.2013Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін заявив, що інформаційно-виставковий центр «Бузок» надає великі можливості для проведення не тільки художніх виставок, але й інших заходів, пов'язаних з культурою.
-
У Харкові з'явився ще один куточок, де можна буде відпочити душею і серцем. Михайло Добкін
05.04.2013Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін висловив подяку всім, хто зробив можливим відкриття в центрі Харкова сучасного інформаційно-виставкового центру «Бузок».
-
Культура – це те, що об’єднує всі сторони життя. Костянтин Грищенко
05.04.2013В ході урочистого відкриття інформаційно-виставкового центру «Бузок» Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко побажав успіху галереї і тим, хто надав свої картини для сьогоднішньої експозиції. Він зазначив, що мистецтво творять ті, хто має талант, і можна пишатися тим, що в Україні і Харкові багато таких людей.
-
В Харкові відкрито сучасний інформаційно-виставковий центр «Бузок»
05.04.2013В урочистому відкритті взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, голова обласної ради Сергій Чернов та начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.
«Приємно, коли і обласна, і міська влада підтримують мистецтво, у самому серці міста створюють галерею, в якій можна ознайомитися як з постійно діючою колекцією, творами художників, які тут живуть і творять, так і з роботами тих авторів, яких будуть запрошувати, щоб показати їхнє мистецтво харків’янам», - зазначив Костянтин Грищенко.
-
Фестиваль «Харьковская сирень» - це захід для людей, а не для підвищення іміджу влади
04.04.2013В ході прес-конференції в ІА «Укрінформ» голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін нагадав, що в травні свій п'ятий ювілей відсвяткує фестиваль «Харьковская сирень», одна з візитних карток регіону.
«Цей фестиваль - приклад того, що є речі, які приживаються й стають необхідними суспільству. І той, хто хоче отримати повагу людей, зробить так, щоб «Харьковская сирень» мала можливість відсвяткувати 10-річний, 20-річний і навіть 100-річний ювілей», - сказав Михайло Добкін.
-
Завершився прийом заявок на участь у кінофестивалі «Харьковская сирень»
25.03.201325 марта завершился прием работ для участия в V Международном кинофестивале «Харьковская сирень», который состоится в Харькове 17-19 мая 2013 года.
-
У кінотеатрі «Боммер» був презентований кіноапарат, виготовлений за кресленнями харківського винахідника Йосипа Тимченка
23.03.2013Сьогодні в рамках акції «Харьковская сирень. PS» історик кіно, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Сергій Гавриленко продемонстрував роботу кіноапарата, виготовленого за кресленнями харківського винахідника Йосипа Тимченка. За словами історика, цей винахід не був власне кінематографом, але однією з останніх ланок, яка віщувала появу кіно.
«Найголовніше значення роботи Йосипа Тимченка полягає в тому, що він був першим винахідником, який ще до братів Люм'єр створив механізм переривчастого руху – основну частину будь-якої кінокамери і кінопроектора. Механізм переривчастого руху необхідний для того, щоб більш реально показати ілюзію руху – його необхідно переривати на якусь секунду, затримувати перед глядачем, а потім міняти на наступну картинку. Його винахід геніально простий», – заявив історик.
-
В рамках проекту «Харьковская сирень. PS» історик і режисер Сергій Гавриленко провів майстер-клас «Археологія кіно»
23.03.2013У харківському кінотеатрі «Боммер» відбувся майстер-клас історика і теоретика кіномистецтва, режисера документальних фільмів Сергія Гавриленка на тему «Археологія кіно», який пройшов в рамках проекту «Харьковская сирень. PS».
«Археологія кіно – це предмет, який відомий у всьому світі дуже давно, на протязі більше 40 років. Він викладається в усіх університетах Європи, США, Японії та інших країн. В Україні він раніше не викладалася, ми ввели його всього 3 роки тому на кафедрі кінознавства університету ім. Карпенка-Карого, де він читається для майбутніх теоретиків та істориків кіно. Ця дисципліна вивчає період з 1420 року, коли з'явилася перша технічна проекція статичного зображення на екран, і до раннього кінематографа 20-х років XX сторіччя. Вона розглядає всі технічні винаходи за ці 500 років, що передували появі кінематографа», – повідомив Сергій Гавриленко.